Dobré ráno ^^

13. července 2018 v 10:53 | Sabina
Jak jste se vyspali?
Všechny věci, které jsem si potřebovala zařídit, mám už hotové. Usmívající se Takže mám prvotřídní klid a můžu si už dělat jenom to, co se mi zlíbí: chodit ven se svým přítelem a zaběhnout se někam do přírody, kde budu úplně, ale nejlépe úplně sama!
Anebo zase gepnu ke komplu a nikdo mě od něj nedostane, že. Jak originální.
Poslední dobou se mi na sociálních sítích před očima stále více objevuje jedno a jediné téma a jsem zvědavá, co si o tom všem myslíte vy.
Jedná se o anorexii.
Zdá se mi, jakoby ji dívky honily schválně. Anorexie je duševní onemocnění, porucha přijmu potravy, kdy se daná osoba bojí toho, že po jakémkoli jídle ztloustne nebo je to také způsob, kterým si daná osoba zaplňuje prázdný prostor ve svém životě a před sebou samou zvyšuje svoji vlastní hodnodu tím, že má nad jídlem moc a pocit kontroly. Anorexie může začít velice nenápadně. Vždyť co je dnes divného na tom, že chce někdo "shodit pár kilo" a "nejí maso a mléčné výrobky" nebo každý den cvičí? Následky jsou ale většinou fatální.
Anorexii si především nikdo nevymyslí a z prstu nevycucá, je to nemoc. Nemoc, které by se měla věnovat zvýšená pozornost.
Je mi někdy velice líto, když vidím, jakým způsobem je na tyto lidi pohlíženo. "Tak ať začne jíst, ne, co dělá, vždyť si za to může sama, je to sobec, trápí všechny okolo, strhává na sebe pozornost"... A znovu opakuji, že anorexie a ostatní poruchy přijmu potravy jsou nemoc, nikoli dobrá vůle. Její léčení trvá i několik let a bohužel ne každá oběť se z ní dokáže vyléčit. Je to v hlavě, ale je to hlouběji, než vůle a rozum. Je to opovržlivý přístup k sobě samému, sebenenávist, výčitky, strach a úzkost. Je to obsese.
A může za to především přístup médií a to, jakým způsobem se snaží prodat anorektické modelky do všech koutů světa. Není před tím úniku. Na každém rohu najdete skvělé tipy na diety, nízkotučné výrobky a sugarfree a to vše přímo křičí (uznejte, sami určitě někteří ten pocit znáte), že děláte špatně, když jíte něco jiného. Když nehubnete. Já sama samozřejmě proti modelkám a štíhlosti nic nemám, a ne, ani k ničemu takovému nechovám opovržlivý vztah proto, že jsem sama tlustá. Ne. Ale je to byznys. To je nad nebesa jasné.
Budu ráda, když mi tu někdo zanecháte svůj názor. Usmívající se Jestli to vidíte stejně, nebo můžete něčím doplnit můj vhled - jsem přeci jenom člověk.

Tak se mějte pěkně a dávejte na sebe pozor! Já jdu zase výjmečně dělat něco jiného......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dívka s inteligentní přezdívkou Dívka s inteligentní přezdívkou | Web | 13. července 2018 v 11:08 | Reagovat

Největší problém vidím v tom, jak lidé přistupují k anorektikům/anorektičkám (a lidem s podobnými poruchami obecně). Takové to "je to kráva" "ať umře" a podobný věci.

Co mi přišlo taky jako problém, bylo to, že dřív se s pro-ana blogy na blog.cz nic nedělalo (a že se jich vždycky na začátku roku vyrojilo!). Co jsem slyšela, teď už se snad něco dělá, ale nemám moc přehled, z domény jsem před nějakou dobou odešla.

2 Sabina Sabina | 13. července 2018 v 11:14 | Reagovat

[1]: Máš naprostou pravdu, že člověku, který je už tak nejspíš dost nešťastný nepomůže, pokud se mu bude někdo vysmívat nebo na něj nadávat.
Pro-ana blogů je pořád hodně. Je to šílené, protože na internet má dnes přístup každý. A člověk nikdy neví, kdy se z "týdenních hrátek" vyvinou skutečné problémy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama